Олимпик Марсилия се наложи с 2:0 при домакинството на Монпелие

...

Олимпик Марсилия държи здраво... второто място

Олимпик Марсилия се наложи с 2:0 при семейството на Монпелие от 31-ия кръг на Лига 1. Диенг и Юндер осъществиха попаденията за Марсилия още в първите 20 минути на срещата.

Марсилия поведе в резултата още в 9-ата минута, когато Амин Арит изведе Бамба Диенг на празна врата, а той не пропусна да вкара.

Бамба Диенг нахлу в наказателното поле на Монпелие в 17-ата минута, след което бе съборен, само че съдията в началото свири дузпа за домакините. Ситуацията бе прегледана с ВАР и бе назначена дузпа за Марсилия. Наказателният удар бе осъществен от Ченгиз Юндер в 19-ата минута и Марсилия поведе с 2:0.

Стефи Мавидиди можеше да върне интригата в мача в 43-ата минута, само че ударът му бе отразен от Стив Манданда.

Монпелие приключи мача с човек по-малко, откакто Йонас Олмин бе изпъден с пряк червен картон в 90-ата минута.

Марсилия е втори в класирането с 59 точки, а Монпелие е единадесети с 41 точки.
Източник: lupa.bg