Официалното награждаване на победителите в първия кръг от националния шампионат

...

Наградиха победителите в ралиспринт „Вида 2019“ /снимки/

Официалното награждаване на спечелилите в първия кръг от националния шампионат - ралиспринт „ Вида 2019 “ се състоя пред крепостта „ Баба Вида”, откъдето бе даден и неговия старт. От 24 тима, които се включиха в тазгодишната конкуренция, през днешния ден до финала доближиха двадесет от тях.
Отборът на АСК „ Дунев Рейсинг “ с водач Дочо Цвятков и навигатор Линда Багерова претърпя случай и отпадна от надпреварата. След първия стадий автомобилът на екипажа се самозапали, само че няма потърпевши.
Заместник-кметът на Община Видин Венци Пасков връчи купите на спечелилите. В генералното класиране първо място зае тимът на Семеен кодекс „ Мегапорт” (Велико Търново) с водач Мирослав Ангелов и навигатор Недялко Сивов. На второ място е екипаж Динко Иванов и Живко Желев от АСК „ Стара Загора”, а на трето - Кирил Тодоров и Георги Аврамов от АСК „ Астра Рейсинг “ (София). Както всяка година, Община Видин бе осигурила наградния фонд за спечелилите, който е 5000 лв.. Победителят в ралиспринт "Вида 2019 " получи 2500 лева, а класиралите се на второ и трето място – по 1500 лева и 1000 лева
В отборното класиране победител стана АСК „ Жико Моторспорт”, втора позиция зае АМСК „ Боила Моторспорт “, а на трето място се класира АСК „ Старт М – Криводол”.
След церемонията по формалното награждаване, в Епиграфския център бе дадена конференция, в която участваха заелите първите три места, Венци Пасков и Иван Иванов, ръководител на АСК „ Жико Моторспорт”. Пилотите и навигаторите споделиха своите усещания от трасетата и показаха благодарността си към видинската аудитория, към уредниците на събитието и обявиха своето предпочитание ралиспринта да премине на по-високо равнище в националния шампионат. Заместник-кметът Пасков поздрави спечелилите, изрече своето задоволство от майсторството и професионализма на екипажите и изрази убеденост, че водачи и навигатори ще се включат и идната година в ралиспринт „ Вида”.
Източник: bulnews.bg