Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на тенис

...

Пьотр Нестеров е на два полуфинала на турнир в Букурещ

Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на тенис шампионат в Букурещ с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под №5 Нестеров направи поврат и победи в третия кръг с 4:6, 6:3, 6:0 Йоан Кирица от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 11 минути. Българинът завоюва девет от последните 10 гейма в мача.

За място на финала Нестеров ще играе против №2 в схемата Габи Болтан от Румъния.

По-късно през днешния ден националът на България за Купа " Дейвис " ще играе на полуфинал в конкуренцията на двойки. Българинът и Илия Снитари (Молдова), сложени под номер 2, ще играят против Фин Бас от Англия и Флоран Ба от Франция.

Преди две седмици Нестеров стана двоен първенец на различен шампионат в Букурещ с награден фонд 15 хиляди $.

Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Българинът отстъпи с 0:6, 1:6 на №1 в схемата Марат Шарипов от Русия. Срещата продължи 64 минути. Преди този мач Донев реализира две победи без да загуби сет.