Очите са огледало към душата. Това действително е така -

...
Очите са огледало към душата. Това действително е така -
Коментари Харесай

Цветът на очите разкрива склонността към различни заболявания

Очите са огледало към душата. Това фактически е по този начин - погледнете ли в нечии очи, можете да разберете благополучен е този човек или тъга е обзела сърцето му. Освен това обаче очите са и детектор за здравето - по тях може да се добие визия какво е положението на организма и каква податливост има към разнообразни болести.

Кафяви очи

Колкото по-тъмни са очите, толкоз повече меланин има в ириса, което на собствен ред значи, че сте по-защитени от ултравиолетовите лъчи. Това несъмнено не значи да не си носите слънчевите очила, само че в случай че би трябвало да сме почтени, в действителност хората с тъмни очи доста по-рядко страдат от рак на кожата и заболяването Витилиго. В същото време обаче тъмнооките хора са по-склонни към нервни разстройства, депресии и имат по-нисък предел на болежка, написа woman.bg.

Зелени и тъмнозелени очи

Зеленооките хора имат висок предел на болежка и са по-малко предразположени към депресии от останалите. Според проучванията обаче точно при тях има по-висок риск от развиване на рак на очите. Пигментът меланин в ириса е доста малко, което значи, че и отбраната от ултравиолетовите лъчи е по-ниска. Затова Зеленооките хора следва да избират деликатно слънчевите си очила, тъй че да имат мощна слънцезащита.

Сини и светлосиви очи

Както зеленооките, по този начин и синеоките хора рядко страдат от депресивни положения и по-леко понасят болката. При тях също има висок риск от развиване на рак поради неналичието на меланин и въздействието на слънчевите лъчи. Според проучванията хората със сини и светлосиви очи са и по-предразположени към алкохолизъм, като повода за тази взаимозависимост не е известна. Все отново, най-добре е да се обърнете към офталмолог, в случай че наблюдавате промени в очите си и ако нещо ви тормози.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР