Очаквам народните представители да изпълнят дълга си към българските граждани

...
Очаквам народните представители да изпълнят дълга си към българските граждани
Коментари Харесай

Румен Радев предупреди за блокаж на държавата

" Очаквам народните представители да изпълнят дълга си към българските жители и страната и да конституират парламент. Защото проблемите, които би трябвало да се вземат решение, са доста. Много закони чакат, значими държавни органи - Висш съдебен съвет, Българска народна банка, работят в повърхностен състав или с изминал мандат, в случай че по този начин продължаваме, ще доведем страната до цялостен блокаж ". Това съобщи в Брюксел президентът Румен Радев, който взе участие в съвещанието на Европейския съвет.

Държавният глава сподели, че може да връчи мандат за сформиране на държавно управление, едвам когато има структурирани парламентарни групи.
-->
" В тази дълбока рецесия служебното държавно управление изрично няма да повдига тематиката и да работи за това българските жители - битови консуматори, да отидат на свободния пазар на електрическа сила ", съобщи още Радев. Той изрази вяра идващото постоянно държавно управление също да работи в тази посока.

Президентът разяснява и решението на Нидерландия да блокира за следващ път присъединението на България към Шенген. Нидерландският парламент одобри резолюция, в която се споделя, че не би трябвало да гласоподава за присъединението на двете страни към Шенгенското пространство.

" Имахме изчерпателен диалог с Марк Рюте. Много е значимо да се знае, че в Народното събрание на Европейски Съюз единствено четирима депутати от Нидерландия гласоподаваха срещу присъединението на България към Шенген, а останалите 15 евродепутати от Нидерландия гласоподаваха " За ", изясни Радев.

Той подчерта, че чешкият министър председател Петър Фиала се е заел през декември Чешкото председателство да работи по всички процедурни механизми, тъй че да се търси решение по този въпрос.

По отношение на съвещанието на Европейския съвет тази нощ, президентът съобщи, че са взети решения от най-общ политически темперамент.

" Необходим е общ метод в две посоки - решение за взаимно закупуване на газ от страните членки на Европейски Съюз на непринуден принцип и въвеждането на динамичен ценови кулоар при транзакции с газ, както и таван на цената на газа, когато той се употребява за произвеждане на електрическа сила ", добави Румен Радев.

По думите му най-важното е решение, че, в случай че дадена страна членка се усеща застрашена, че това ще накърни нейните ползи, ще се върне още веднъж тематиката в Съвета.

Важна е отбраната на семействата, на бизнеса, на най-уязвимите, сподели още Румен Радев.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР