Нюкасъл приема Арсенал в мач от 35-ия кръг на Висшата

...

НА ЖИВО: Нюкасъл - Арсенал, съставите

Нюкасъл приема Арсенал в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Срещата е с начален час 18:30 и може да я наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към конфликта и ще го наблюдава минута по минута.

Нюкасъл е в чудесна форма, като има осем победи в последните си девет мача и е напът да затвърди присъединяване си в Шампионската лига следващата година. " Свраките " практикуват атакуващ футбол и имат 20 маркирани попадения в миналите шест срещи. При победа през днешния ден Нюкасъл значително ще си подсигурява място в топ 4, което ще се смята за голям триумф за отбора на Еди Хау.

Арсенал продължава да преследва Манчестър Сити в борбата за купата, само че " артилеристите " са на четири точки от " жителите "  при равни мачове. Ако отборът на Микел Артета успее да победи в гостуването си на Нюкасъл, още веднъж ще сложи напрегнат тима на Пеп Гуардиола. Арсенал има едвам една победа в последните си пет мача, което бе и сериозен удар по упоритостите на лондончани за възможна купа.

Стартови сформира:

Нюкасъл:  22. Ник Поуп, 33. Дан Бърн, 4. Свен Ботман, 5. Фабиан Шер, 2. Кийрън Трипиър, 28. Джо Уилок, 39. Бруно Гимараеш, 7. Жоелинтон, 9. Калъм Уилсън, 23. Джейкъб Мърфи, 14. Александър Исак

Треньор:  Еди Хау

Арсенал:  1. Аарън Рамсдейл, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 15. Якуб Кивиор, 4. Бен Уайт, 34. Гранит Джака, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Треньор:  Микел Артета