Нюкасъл допусна домакинска загуба от Брайтън с 0:1 и се

...

Нюкасъл съвсем затъна

Нюкасъл позволи домакинска загуба от Брайтън с 0:1 и се озова на дъното на класирането. Единственото попадение в срещата бе дело на Берам Калай в 29-ата минута. Той отклони удар на Хосе Искиердо и топката се озова в мрежата. Това бе една от редките офанзиви на гостите, които прекараха огромна част от мача в отбрана.

Брайтън загуби голмайстора си Глен Мъри при започване на мача. 35-годишният нападател напусна терена след въздушен конфликт с Федерико Фернандес в деветата минута. Изглеждаше, че Мъри си е глътнал езика при рухването. Той напусна терена на носилка, откакто шест минути му бе оказвана лекарска помощ на терена. По-късно от клуба оповестиха, че положението му е устойчиво и той е в болница за прегледи.

“Свраките” насочиха 27 удара към вратата на противника, само че единствено шест от тях бяха в очертанията. Най-близо до гол бе Джонджо Шелви. Негов удар бе избавен ослепително от Райън в една обстановка, а вратарят съумя да се оправи и с изтрел от фаул.

Нюкасъл стана четвъртият тим в елита в историята, който губи първите си пет домашен срещи.

НЮКАСЪЛ - БРАЙТЪН 0:1
0:1 - Каял (29)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ
ПРОГРАМАТА НА НЮКАСЪЛ ПРОГРАМАТА НА БРАЙТЪН Премиър лийг 9 кръг, събота 20 октомври  Нюкасъл 0:1краен резулат  Брайтън