Носителят на титлата на България МФК Спартак направи грандиозно постижение,

...

МФК Спартак записа втора победа и е на 1/8-финал в Шампионската лига по плажен футбол

Носителят на купата на България МФК Спартак направи грандиозно достижение, откакто стана първият роден отбор, който се класира за осминафиналите на Шампионската лига по плажен футбол. Тази вечер варненци победиха и във втория мач от предварителната си група на шампионата в португалския град Назаре. След 5:3 над Марсилия през вчерашния ден, през днешния ден българите биха със 7:3 първенеца на Чехия Теплице. В тази група с две победи е и европейският кубен първенец Брага. Успехът на родния отбор е голям, защото играчите са дилетанти, а съвсем всички останали отбори в конкуренцията са експерти. След като в първия си дуел възпитаниците на Симеон Христов вкараха головете си чак в третата част, този път те осъществиха четири попадения още в уводните 12 минути. Филип Филипов откри в третата след контраофанзива, а в петата удвои разликата след хубава независима акция. Гръцкото попълнение на спартаклии Константинос Папастатопулос направи 3:0 с доста красиво воле от тъча, а в последната минута капитанът Калоян Цветков усили преднината на българите. Те продължиха да играят по-силно и още в 50-ата секунда на втората третина британското попълнение на българския първенец Терънс Боу направи 5:0 с удар от фаул от своето наказателно поле. В края на тази част обаче играчите на Спартак се поотпуснаха и позволиха две попадения, а при започване на последната третина Роберт Хусти направи 3:5. Малко по-късно вратарят Добромир Господинов избави дузпа в извънредно значим миг. Докрая на дуела варненци стояха по-добре на терена. Калоян Цветков с отдалечен удар усили преднината на своите, а в последната минута Филип Филипов оформи хеттрика си за крайното 7:3. Днес българите излизат в последния са мач от групата, където техен противник ще бъде не какъв да е, а първенецът на Стария континент Брага. Двубоят е от 18,30 ч. българско време и ще може да се гледа директно на уеб страницата www.beachsoccer.com.