Норвежкият нападател Ерлинг Браут Холанд, син на бившия нападател на

...

Норвежец вкара рекордните девет гола в рамките на един мач на Световното за младежи

Норвежкият нападател Ерлинг Браут Холанд, наследник на някогашния нападател на Лийдс и Манчестър Сити Алф-Инге, вкара рекордните девет гола в границите на един мач от международното състезание по футбол за младежи до 20 години. Той направи това при успеха с 12:0 против Хондурас.

Холанд вкара четири гола през първото полувреме, в това число един от дузпа, а неговият тим поведе с 5:0 до почивката. 18-годишният нападател, който играе за Ред Бул Залцбург в Австрия, беше прецизен и пет минути след подновяването на играта, а малко по-късно Аксел Гомес беше изпъден и Хондурас остана с човек по-малко. Впоследствие Холанд вкара още четири гола, само че самият той счита, че това не е било задоволително.

Aquí te dejamos los 9 goles que anotó hoy el noruego, Erling Braut Haland, en el partido frente a Honduras que terminó con marcador final de 12-0. pic.twitter.com/SThjfZjCXX
— Songie Sports (@Songie_Sports) 31 май 2019 година " Ядосах се, тъй като имах късмет да вкарам и с последния ми удар в мача. Трябва да прегледам обстановката и да поправям грешката ", сподели той, представен от Норвежката футболна асоциация.