Назаре. МФК Спартак записа исторически успех, като се класира за

...

МФК Спартак влезе в Топ 8 на Европа

Назаре. МФК Спартак записа исторически триумф, като се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига по плажен футбол. Турнирът се организира в португалския град Назаре, където преди минути варненският отбор реализира четвъртата си поредна победа. Българите разрушиха с 5:1 португалския Каса Бенфика Калдас Раиня и усъвършенстваха най-силното си показване от 2018 година, когато отпаднаха на осминафиналите.

Шампионът на страната ни изнесе доста мощен дуел със страхотна дисциплинираност и екипен дух и безусловно справедливо реализира безапелационния триумф.
Спартак поведе в резултата в последните секунди на първата третина. Калоян Цветков " открадна " една топка в центъра, напредна и с прекрасен удар я прати в долния ляв ъгъл на португалската врата. В 15-ата мин. Мариан Мачиука-Мачи стреля със задна ножица, топката бе спряна с ръка от бранител на Бенфика и съдиите отсъдиха дузпа, която румънецът осъществя - 2:0. В третата минута на заключителната третина Станислав Джавбазов от близко вкара със мощен шут за 3:0. Малко по-късно домакините понижиха. Пет минути преди края на дуела Иван Мартинов вкара за 4:1 с гол от фаул, изпълнен зад центъра на игрището. Само две минути по-късно Калоян Цветков направи същото, покачвайки на 5:1. Варненският отбор удари и една греда.

На четвъртфиналите българският първенец излиза против класния отбор на Брага, който е троент европейски първенец. Мачът ще се играе на централния стадион на плажа в Назаре в 20,45 ч. българско време довечера.
" Нямам думи! Благодаря на всички за следващ път ", съобщи след мача щастливия треньор на Спартак Симеон Христов.

Съставът на МФК Спартак:
Станислав Иванов, Добромир Господинов, Костадин Иванов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Калоян Цветков, Георги Димитров, Мариян Мачиука-Мачи, Кристиян Тодоров, Мартин Рачев, Стоян Филев, Иван Мартинов
Източник: focus-news.net