Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст загуби първата си

...

Националите ни по баскетбол до 18 години отстъпиха на Румъния в първата си контрола

Националният тим за юноши до 18-годишна възраст загуби първата си контрола като посетител на Румъния.

Тимът ни, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков отстъпи на домакините с 66:74.

Българите започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 8 точки. До края на полувремето румънците наваксаха и изоставането им стана единствено 2 точки. Подемът в редиците на противника продължи и през второто полувреме и до края на мача румънците поддържаха темпото си, с цел да заслужат триумфа. Румънците взеха повече битки и вкараха повече точки от бърза офанзива. Българският щаб пък даде опция за изява на всички свои играчи с изключение на Владимир Маринов и Кристиян Челенков. Така от пейката на България пристигнаха цели 39 точки.