Националният отбор на България победи Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16,

...

Страхотно! България е на 1/4-финал на Европейското по волейбол

Националният тим на България победи Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) и се класира за четвъртфиналите на европейското състезание по волейбол за дами.

В Будапеща българският тим имаше доста съществено предимство през първите два гейма и ги завоюва елементарно на 12 и на 16 точки. Единствено третата част бе по-оспорвана, само че в самия и край българките бяха по-концентрирани и по-внимателни и с добра игра в отбраната измъкнаха и него след 25:23.

Победата изпрати българския тим измежду най-хубавите 8 на Европа за първи път в последните 10 години, а противник на България за място на полуфиналите ще бъде международният и европейски първенец Сърбия, който по-рано през днешния ден завоюва с 3:0 против Румъния.

За България най-резултатна в днешния мач бе Нася Димитрова с 14 точки, а за Азербайджан Полина Рахимова приключи с 12.