Националният отбор на България по волейбол загуби с 0:3 гейма

...

Тежка загуба за България от Франция на старта в Лигата на нациите

Националният тим на България по волейбол загуби с 0:3 гейма (25:27, 21:25, 23:25) от този на Франция в първия формален мач на мъжкия шампионат от Лигата на нациите през 2021 година в Римини, Италия.

Играчите на Силвано Пранди излязоха в изменен състав, само че стартираха мощно и имаха превъзходен задатък в края на първия гейм от 24:21. Тогава обаче французите заиграха със самочувствие и съумяха да извърнат до 27:25 в своя изгода. Това оказа въздействие в оставащите два гейма, където играта на " лъвовете " не вървеше. Все отново те оказаха сериозен отпор, само че леки неточности им костваха да запишатпоне гейм, защото предпоставките ги имаше.

До края на тази седмица България ще срещне още отборите на Австралия и Германия.

ПЪРВИ ГЕЙМ (25:27):

Първият гейм стартира доста мощно за България, откакто бързо резултатът стана 3:0 за родните волейболисти. Последваха нови мощни минути за нашите. Хубава композиция сред Георги Сеганов и Николай Къртев и 4:1. Блок на капитана Цветан Соколов за 5:1. Георги Петров пусна технично около двойната обсада - 6:2. Мощна офанзива на Алекс Грозданов донесе преднина от 8:5 за България на първата отмора.

Французите пробваха да понижат пасива си, само че единична обсада на Цветан Соколов докара резултата до 11:9. Последваха два следващи аса на Мартин Атанасов за 13:9. Аут след офанзива на французите и четири точки задатък за България при второто техническо спиране – 16:12.

Французите съумяха да се приближат оптимално в резултата до нашите момчета в минутите по-късно. Кевин Тили понижи до 14:16, а троен блок спря офанзива на Цветан Соколов от зона 2 за 16:17. Жан Патри игра по българската обсада за болк-аут и 19:20. Отлична офанзива на Цветан Соколов от зона 2 за 22:20. Последва ас на Цветан Соколов, който уцели с начален удар Кевин Тили и 23:20, след което Лоран Тили взе спиране за Франция. Прекрасна отбраната от страна на либерото Владислав Иванов изведе България до геймбол след чудесна офанзива на Соколов за 24:21. Французите обаче съумяха да спасят два геймбола, а по-късно Силвано Пранди взе спиране. Никола Льо Гоф блокира Мартин Атанасов и израни за 24:24. Последваха две неверни отигравания на нашите, като Цветан Соколов нападна в навън и Франция съумя да отмъкне първия гейм след 27:25.

ВТОРИ ГЕЙМ (21:25):

Вторият гейм потегли равностойно, като се играеше точка за точка. България взе задатък от 4:3, само че по-късно блок на французите спря по този начин на Георги Петров за 4:4. Последва нова замяна на точки, а с мощна офанзива по диагонала Цветан Соколов даде задатък от една точка при първата техническа пауза – 8:7.

Последва обаче много тежка серия за нашите, които изоставаха с 8:13 след шест следващи точки на „ петлите “. Жан Патри направи10:8, а по-късно Николай Къртев даде една неуместна топка, която Цветан Соколов заби в мрежата - 8:11. Силвано Пранди взе спиране за България. Серията на Франция обаче продължи, откакто Кевин Тили заби ас за своите и 13:8. Тогава Денис Карягин размени Георги Петров, а точно той приключи сполучливо още първата си офанзива от зона 4 за 10:13. Последваха нови две нови сполучливи офанзиви на Карягин за 13:15. Франция обаче се отдръпна с задатък от 16:13 при втората пауза.

Отличен ас на Патри даде нова точка за Франция – 17:13. Бартелеми Шинениези пък изведе „ петлите “ до 20:16. Нова офанзива в центъра на Шинениези за 21:17. Технична офанзива на Ясин Луати изведе французите до геймбол при 24:20. Силвано Пранди взе спиране за България, а по-късно „ петлите “ сбъркаха при осъществяването на начален удар – 24:22. Грешка на Карягин от сервис затвори гейма в интерес на Франция - 25:21.

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Третата част също потегли равностойно. България поведе с 3:2 и 4:3. Малко по-късно Цветан Соколов заби чудесно по диагонала от зона във втория метър и 5:5. „ Петлите “ обаче съумяха да се отдръпват на първата пауза с задатък от 8:6.

Добър блок на Николай Къртев изравни за 8:8. Двата тима продължиха да играят точка за точка, а Никола Льо Гоф изравни за 11:11. Цветан Соколов още веднъж изведе България напред при 12:11. Нова мощна офанзива на Цветан Соколов и 13:12. Прекрасна игра в отбрана на Владислав Иванов даде опция на Денис Карягин да нападна от зона 4 за 14:13. Две следващи неточности от сервис и за двата отбора даде задатък на „ лъвовете “ от 16:14 при второто техническо спиране.

Българите дръпнаха с 19:16 след неточност на Тибо Росар от началния удар. Жан Патри понижи до 17:19, а Тревор Клевено съумя да се оправи с тройната обсада на нашите - 18:19. Силвано Пранди взе спиране за България. Кевин Тили изравни резултата за 19:19. Алекс Грозданов нападна в навън - 20:22. Денис Карягин нападна сполучливо по тройната обсада - 20:21. Последва ас на Цветан Соколов за 22:22. Кевин Тили обаче даде на Франция мачбол при 24:23. Цветан Соколов нападна в навън и Франция завоюва гейма с 25:23 и мача с 3:0.
Източник: fakti.bg