Националният отбор на България по хокей на лед за юноши

...

Тежка загуба на хокеистите ни до 18 г. на световното в София

Националният тим на България по хокей на лед за юноши до 18 години стартира присъединяване си на международното състезание в Дивизия II, група " В " със загуба с 1:8 (1:3, 0:3, 0:2) от Нидерландия.

Срещата, която се игра в Зимния замък в столицата, стартира неприятно за българския състав, който позволи попадение във вратата си след по-малко от три минути игра. Българският тим обаче отговори мигновено, като след още три минути Денис Пейчев се възползва от неточност на гостите при изнасянето на шайбата и изравни.

За страдание това бе един от дребното хубави моменти за младите национали в мача. Още до края на първия интервал " лалетата " нанизаха нови два гола. Във втората третина преднината им набъбна до 6:1, в последния интервал нови два гола оформиха крайното 8:1.

За най-хубави от двата тима бяха посочени Флорис Воорен от отбора на спечелилите, който вкара два гола, а в българския състав бе отличен най-младият хокеист на леда - 14-годишният нападател Александър Станимиров.

В другия мач Хърватия завоюва с 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) против Испания, а два гола вкара Бруно Иджан.

Във вторник международното състезание продължава. Нидерландия играе с Хърватия, а от 19:00 часа България излиза против Испания.
Източник: bnr.bg