60 акта за пътници без маски в София
" Над 60 акта са издадени за последните три месеца по закона за здравето за неносене на маски в обществения превоз в София ". Това заяви шефът на ЦГМ Димитър Дилчев пред bTV, съгласно който сега пасажерите са по-редовни и по-съзнателни.
От ЦГМ не престават със засилените инспекции за носена на маски, а инспекциите се правят взаимно с общинска полиция.
" Призовавам да носят маски или шалове, да се пазим взаимно, да имаме самообладание,
до момента в който премине пандемията. Реверанс има от страна на проверяващите към хора, които имат маски, само че не ги носят както би трябвало, само че с нарастването на броя на инфектираните толерантността ще понижава ", съобщи Дилчев.
Той изясни, че инспекциите са непрекъснати – всеки ден по пет или шест спирки са избрани като места от проверяващите. Те ще бъдат регулярни, до момента в който не отмине пандемията. " Автобусът се задържа за една минута, до момента в който премине инспекцията, по този начин не се забавят разписанията на транспортните средства " изясни шефът на ЦГМ.
От ЦГМ не престават със засилените инспекции за носена на маски, а инспекциите се правят взаимно с общинска полиция.
" Призовавам да носят маски или шалове, да се пазим взаимно, да имаме самообладание,
до момента в който премине пандемията. Реверанс има от страна на проверяващите към хора, които имат маски, само че не ги носят както би трябвало, само че с нарастването на броя на инфектираните толерантността ще понижава ", съобщи Дилчев.
Той изясни, че инспекциите са непрекъснати – всеки ден по пет или шест спирки са избрани като места от проверяващите. Те ще бъдат регулярни, до момента в който не отмине пандемията. " Автобусът се задържа за една минута, до момента в който премине инспекцията, по този начин не се забавят разписанията на транспортните средства " изясни шефът на ЦГМ.
Източник: standartnews.com
КОМЕНТАРИ




