На московския международен автосалон ММАС-2018 бе представен прототипа на новата

...
На московския международен автосалон ММАС-2018 бе представен прототипа на новата
Коментари Харесай

Новата Lada Niva е като кола от бъдещето

На московския интернационален автосалон ММАС-2018 бе показан прототипа на новата Lada Niva от последващо потомство. Концептуалният модел се назовава Lada 4×4 Vision , а дизайнът е дело на Стив Матин и автомобилът наподобява доста добре. Очаква се серийното произвеждане да стартира през 2020 година.



Навсякъде можем да забележим фирмения X-стил на компанията, прочут от Vesta: в купето и в другите съставни елементи на автомобила се вижда буквата X. Прототипът разполага с солидна решетка пред радиатора и светодиодни фарове. Предните мигачи са вградени в предния капака, като в истинската Niva.



Lada 4×4 Vision Concept има огромни 21-инчови джанти с съвременен дизайн, като първичното усещане е, че това е автомобил с три порти. Но зад предните две порти има още две по-малки, които се отварят назад на посоката на придвижване (подобно на Mazda RRX-8).



Новата LADA има актуален интериор със моден волан и огромен пъстър екран в предното табло. В центъра е подложен скоростния лост на автоматизираната скоростна кутия, а седалките имат състезателен тип.



Според непотвърдена информация, под капака е подложен 1,8-литров бензинов мотор с мощ 1222 конски сили. Задвижването е 4х4. Очаква се цената на новата Lada 4×4 Vision да е двойно по-висока от сегашната класическа LADA 4х4.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР