Младежкият национален отбор на България победи с 2:1 връстниците си

...

Младежкият ни национален тим по футбол успя да сътвори обрат срещу Украйна

Младежкият народен тим на България победи с 2:1 връстниците си от Украйна в първия си мач от приятелския шампионат Анталия Къп в Турция. Нашите момчета стигнаха до поврат с попадения на Доминик Янков и Филип Кръстев. Преди това противникът бе разкрил резултата посредством Олександър Назаренко. Освен двата отбора в конкуренцията са още отборите на Казахстан и Словакия.

Украинците откриха резултата в осмата минута. Тогава Назаренко бе оставен да стреля в наказателното поле и с компактен удар не остави шансове на Светослав Вуцов. В 20-ата минута обаче нашите момчета изравниха. Преса в половината на противника принуди Украйна да сгреши и Доминик Янков трансферира излезлия напред вратар.

В 53-ата минута България реализира цялостен поврат. Филип Кръстев извърши съвършено директен свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря.
Източник: fakti.bg