Мария Оряшкова спечели рекордна десета европейска титлата в кариерата си.

...

Мария Оряшкова спечели 10-та си европейска титла

Мария Оряшкова завоюва рекордна десета европейска купата в кариерата си. Българката победи в категория до 80 кг на шампионата на Стария континент по самбо за юноши и девойки до 18 г, младежи и девойки до 20 г, мъже, дами и бойно самбо в кипърския град Лимасол.

На финала Оряшкова надигра изрично носителката на европейската купа за 2019 година Халина Ковалска от Украйна. Българката е една от най-титулуваните състезателки по самбо. Освен десетте европейски трофеи, тя има и шест златни медала от международни шампионати в кариерата си.

При мъжете в категория до 79 кг Иван Хърков остана със сребро, откакто на финала загуби от руснака Аскербий Гербеков. Така, българските състезатели приключват присъединяване си на шампионата с 11 медала - 1 златен, 4 сребърни и 6 бронзови. В Лимасол България беше показана от общо 25 състезатели във всички възрастови групи.
Източник: bnr.bg