Марица (Пловдив) излезе отново на върха в Националната волейболна лига

...

Марица наигра Раковски за по-малко от час

Марица (Пловдив) излезе още веднъж на върха в Националната волейболна лига откакто победи Раковски (Димитровград) с 3:0 гейма (25:13, 25:11, 25:14) като посетител в зала " Младост ". Двубоят от петия кръг в женското волейболно състезание продължи тъкмо 57 минути. Маричанки играха в дуела за първи път с новите си екипи, които още веднъж са на италианската спортна марка Ерреа.
Първият гейм стартира равностойно, само че Марица последователно натрупа преднина и след сполучлива офанзива на Алекзандра Холстън го завоюва с 25:13. Във втората част шампионките взеха сериозен задатък още в самото начало. С обсада на Дженифър Крос за последната точка в гейма " жълто-сините " поведоха с 2:0 след 25:11. В третия гейм шампионките още веднъж бяха безапелационни и след ас на Добрина Христоскова затвориха мача при 25:14. Топреализатор в дуела стана Джен Крос от Марица с 13 точки. Симона Димитрова и Александра Миланова се регистрираха с по 11. Никол Дулева стана най-резултатна за Раковски с 6 точки.
Успехът още веднъж издигна Марица на първото място в НВЛ. Шампионките имат съвършен актив от четири победи и 12:0 гейма.
Източник: marica.bg