Манчестър Сити елиминира без особено големи затруднения състава на Родъръм

...

Сити вкара 7 гола на Родъръм и очаквано продължава напред за ФА Къп

Манчестър Сити отстрани без изключително огромни усложнения състава на Родъръм от шампионата за ФА Къп. В мач от третия кръг на конкуренцията, игран на стадион " Етихад ", домакините завоюваха с безапелационното 7:0.

Точни в тяхна изгода бяха Рахийм Стърлинг, Фил Фоудън, Габриел Жезус, Рияд Марез, Николас Отаменди, Лирой Сане и Аяи, пратил топката в личната си врата.

Снимка 398559
Източник:

Мениджърът на " жителите " Пеп Гуардиола направи куп промени след значимата победа над Ливърпул, която костваше доста сили на британския отличник. Бернардо Силва и Фернандиньо получиха заслужена отмора.

Снимка 398557
Източник:

Манчестър Сити отпадна рано в шампионата през предишния сезон и в този момент сигурно ще желае да стигне колкото се може по-далеч. Родъръм се намира тъкмо над чертата в Чемпиъншип, като преди последната си победа през сезона бе в серия от 9 следващи мача без триумф.

Прецедент в мачовете на Сити през сезона още в 20-ата минута на дуела с Родъръм

Срещата продължава при резултат 1:0 в интерес на елитния отбор

Сити означи най-малко по два гола във всеки един от последните си 11 домашен мача във всички шампионати и през днешния ден не наруши това си " предписание ".

Снимка 398556
Източник:

Верният звук в срещата бе заложен от Рахийм Стърлинг, дал ранна преднина на състава си в резултата. Футболистът на " небесносините " бе прецизен след 12 минути игра, като получи топката при многоходова офанзива на Сити, мина около двама бранители и стреля тъкмо за 1:0.

Предимството на домакините бе удвоено след 43 минути игра, когато при центриране на Гюндоган в наказателното поле на Родъръм, Фоудън се оказа най-съобразителен и отигра топката по неспасяем за вратаря метод.

Аяи пък оформи " класиката " на " Етихад " в добавеното време на първата част, засичайки в личната си врата центриране на Уокър.

Пол Уорн: Опитах да се промъкна в съблекалнята на Манчестър Сити
Мениджърът на Родъръм: Опитах да се промъкна в съблекалнята на Сити

Битката от третия кръг на конкуренцията започва в 16:00 часа

Резултатът набъбна до 4:0 след 53 минути игра, когато Жезус бе открит по превъзходен метод в полето на съперника и не сбърка от близка отдалеченост. 5:0 направи Рияд Марез, след двойно подаване с Илкай Гюндоган в 73-ата минута на дуела.

Разгромът стана факт след попадения на Николас Отаменди с глава в 78-ата и Лирой Сане от границата на наказателното поле в 85-ата минута на срещата.

Снимка 398544
Източник:

Така Сити предстоящо продължава в идващия кръг от конкуренцията. Жребият за нея ще бъде теглен директно след края на дуела сред Уулвърхемптън и Ливърпул.

Жребият за четвъртия кръг на ФА Къп ще бъде изтеглен директно след края на Уулвърхемптън - Ливърпул