Мамелъди Съндаунс спечели титлата на Южна Африка за пети пореден

...

Бивш отбор на Стоичков стана шампион на страната си за пети пореден път

Мамелъди Съндаунс завоюва купата на Южна Африка за пети следващ сезон, откакто приключи 0:0 с Кейп Таун Сити. Точката усилва актива на Съндаунс на 58 след 28 изиграни кръга и те математически няма по какъв начин да бъдат изместени от Роял Автомагистрала, който е втори с 45. Кейп Таун Сити и Орландо Пайрътс си поделят третото място с по 41. Миналата седмица отборът изненадващо отпадна на четвъртфинал в Африканската Шампионска лига с общ резултат 2:3 от Петро Луанда (Ангола).

След първо полувреме без особени рискове пред двете порти, Мамелъди можеше да загуби 4 минути преди края. Но откакто получи топката на чиста позиция, Мдудузи Мданцане стреля в навън. В добавеното време обаче и първенците можеха да стигнат до успеха, откакто Гастон Сирино проби по дясното крило и центрира рисково. В наказателното поле на гостите се развихри същинско меле, само че в последна сметка отбраната почисти и резервира нулевото тъждество.