Малко устройство, монтирано на изпратения от НАСА марсоход Perseverance направи

...
Малко устройство, монтирано на изпратения от НАСА марсоход Perseverance направи
Коментари Харесай

НАСА с голямо постижение на Марс! Фентъзито става реалност

Малко устройство, инсталирано на изпратения от НАСА марсоход Perseverance направи немислимото. Според обява в Х и публикация, споделена от екипа на галактическата организация, устройството, известно единствено като MOXIE, е съумяло да потвърди, че можем да генерираме О2 на Марс, употребявайки атмосферата на планетата, съсредоточена върху въглероден диоксид, оповестява БГНЕС.

Тази технология е голяма облага и триумфът на тази история може да помогне да се проправи път за бъдещо генериране на О2 на Червената планета - нещо, което би направило дълготрайното проучване на планетата доста по-възможно.
-->
MOXIE, чието цялостно име е Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment, е посочил, че може да генерира О2 на Марс 16 пъти подред, твърди отчетът. Освен това НАСА твърди, че през последните две години, до момента в който е била провеждана тази задача, дребното устройство е генерирало задоволително О2, с цел да може едно малко куче да диша в продължение на 10 часа.

Макар че това не е задоволителен О2, с цел да могат откривателите да стартират да дишат свободно на планетата, това е добър прогрес, който може да бъде уголемен в бъдеще, с цел да се основат по-ефективни системи за генериране на О2 на Червената планета.

Възможността за генериране на О2 и даже на изкуствена гравитация би била от жизненоважно значение за дълготрайните задачи на планети като Марс. Не единствено заради това, че планетата е доста надалеч, само че и заради това, че пътуването до такава степен лишава доста време. Възможността за превозване на запаси до тези планети няма да е лесна, тъй че колкото повече можем да генерираме там на място, толкоз по-добре.

Този опит на MOXIE единствено потвърждава, че науката е подготвена да направи това и с малко шанс и доста упорита работа може да забележим пилотираната задача на НАСА до Марс, планувана за 2030 година, която фактически ще се възползва от някои в действителност страхотни технологии.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР