Мъжкият национален отбор по волейбол допусна тежка загуба в четвъртия

...

Домакините от Китай не пожалиха волейболните национали

Мъжкият народен тим по волейбол позволи тежка загуба в четвъртия си мач от Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха с 0:3 (24:26, 20:25, 17:25) на домакина на втория шампионат Китай.

Така " лъвовете " остават на 13-о място в генералното класиране с 1 победа (над Канада) и 3 загуби.

Първият гейм беше най-оспорван, само че откакто го изгубиха, импулсът в играта на " лъвовете " спадна. Последваха две елементи, в които домакините бяха водещи, за разлика от българите, които пътуваха близо 55 часа до Китай от Аржентина, където беше предходния шампионат.

Снимка: FIVB

Най-резултатен за българските национали беше централният блокировач Светослав Гоцев с 9 точки. Тодор Скримов добави 8.

Утре (8 юни) българите ще се изправят против международния първенец Полша още веднъж в китайския град Нингбо.

През идната седмица националите ще бъдат домакини във Варна.
Източник: btvnovinite.bg