Мъжкият национален отбор на България по баскетбол записа първа победа

...

България се измъкна на косъм срещу Исландия

Мъжкият народен тим на България по баскетбол записа първа победа в международните квалификации. " Лъвовете " се пребориха за триумфа против Исландия в самия завършек на срещата в Рейкявик, печелейки мъчно със 77:74 точки.

Баскетболистите на Любо Минчев започнаха сковано, като разрешиха на домакините напълно да владеят самодейността през първата четвърт. За миг разликата доближи 8 точки, само че българите съумяха да понижат и да приключат частта при резултат 17:21.

Втората четвърт бе още по-слаба за " лъвовете ", които продължиха да повтарят грешките си и даже изостанаха с 11 точки.

След паузата българите изглеждаха много по-мотивирани и последователно подвигнаха темпото. В последните две минути на мача в Рейкявик родните национали поведоха в резултата и в последна сметка стигнаха до първата си победа в този стадий на международните квалификации.

В идната си среща на 23 февруари " лъвовете " посрещат тима на Чехия в Ботевград.
Източник: btvnovinite.bg