Лука Дончич реализира 34 точки, 12 борби и 12 асистенции

...

Трипъл-дабъл на Дончич прати Лейкърс на 11-о място на Запад, шампионите удариха Филаделфия

Лука Дончич осъществя 34 точки, 12 битки и 12 асистенции за успеха на Далас Маверикс със 128:110 като хазаин на Лос Анджелис Лейкърс в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада. Словенският баскетболист вкара 12 от своите 23 опита от игра, в това число четири тройки, преди да бъде оставен на пейката през цялата последна четвърт. За Дончич постигнатият „ трипъл-дабъл “ бе десети през сезона и общо 46-и в кариерата му.

Luka dropped 25 points in the first-half on his way to a triple-double and the win!: 34 PTS, 12 REB, 12 AST, 4 3PM
— NBA (@NBA)
Реджи Бълок приключи със 17 точки, а 14 добави Давис Бертанс. За Маверикс това бе четвърта поредна победа като домакини и четвърти триумф в последните пет мача на тима.

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс, който беше без звездите си ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, загуби трети следващ дуел в НБА. Малик Монк бе най-резултатен за „ езерняците “ с 28 точки, а Ръсел Уестбрук осъществя 25 в срещата.

Милуоки записа триумф като посетител на Филаделфия със 118:116 след 40 точки, 14 битки и 6 асистенции за Янис Антетокумпо. Той направи чадър против Джоел Ембийд при оставащи 1.6 секунди и донесе успеха на Бъкс. Крис Мидълтън добави 22 точки1 9 болби 7 асистенции, а Джру Холидей се включи с 18 ночки и 10 асистенции за гостите.

Giannis was DOMINANT in the win going off for a 40 point double-double and coming up with the game-winning block in the final moments of the game!: 40 PTS, 14 REB, 6 AST, 3 BLK
Джеймс Хардън поведе домакините 32 точки и 9 асистенции, до момента в който Ембийз приключи с 29 точки, 14 битки и 7 асистенции. Филаделфия загуби втори следващ мач.

Победа като посетител реализира и Чикаго над Вашингтон със 107:94. Демар Дероузан означи 14 от своите 32 точки в четвъртата част, а Никола Вучевич се включи с 27 точки за триумфа на „ биковете “. Зак Лавин пък вкара всичките си 14 точки във втората четвърт. Руи Хачимура бе най-резултатен за домакините с 21 точки.

The old USC teammates DeMar & Vuc combined for 59 points to lead the to the win!: 27 PTS, 5 REB, 4 AST: 32 PTS, 7 REB, 4 AST, 2 STL
Кевин Дюрант означи 41 точки и овладя 11 битки за успеха на Бруклин над Детройс със 130:123 като хазаин в Националната баскетболна асоциация. Дюрант осъществя 16 точки в третата четвърт, а Кайри Ървинг добави 24 точки във втория си домашен мач за Нетс от началото на сезона.

В последната среща от вечерта в НБА Лос Анджелис Клипърс надигра като хазаин отбора на Юта със 121:115 след 34 точки, 2 битки и 6 асистенции на Пол Джордж.

In his first game in over 3 months, Paul George () ignited the 24-point comeback win by GOING OFF for 20 points in the 3rd quarter!