Лудогорец победи гостуващия Локомотив (Пд) с 1:0 и се върна

...

Лудогорец победи Локо , върна се на върха

Лудогорец победи гостуващия Локомотив (Пд) с 1:0 и се върна на върха на класирането с точка повече пред ЦСКА София - 77 против 76.

В мача от първия кръг на Втората фаза в групата на тимовете от 1-во до 6-о място на терена домакините имаха цялостно предимство и насочиха цели 26 удара, от които 12 точни, само че съумяха да отбележат единствено един гол. Вкара го в 42-ата минута Тодор Неделев, дотавяйки си и персонално наслаждение да накаже градския противник на своя роден Ботев (Пд), пипе БНР.
-->
Лудогорци обаче демонстрираха немарливост и несъсредоточеност и пропуснаха куп положения, с цел да се задоволят с едвам едно попадение, въпреки и победно.

Още първоначално два гола на Лудогорец бяха анулирани заради засади, а през второто полувреме и дузпа, прегледана с ВАР, беше анулирана от съдията Волен Чинков.

Локомотивци отвърнаха с едвам един неакуратен изстрел към вратата на разградчани в 87-ата минута.

В идващия кръг е директната борба за купата, в която Лудогорец ще одобри ЦСКА София в събота.
Източник: standartnews.com