Лудогорец направи равенство 0:0 като гост на Истанбул Башакшехир в

...

Кой мач е най-важният за Лудогорец?

Лудогорец направи тъждество 0:0 като посетител на Истанбул Башакшехир в първи мач от група „ С “ на Лига Европа. Треньорът Димитър Димитров-Херо разяснява дуела след неговия край.

„ Нашата задача беше естествено да спечелим този мач. Знаехме силата и класата на Истанбул. Първите 10-12 минути започнахме несигурно и неубедително. Инициативата беше в нашия съперник. Но по-късно ние взехме самодейността. Тогава имахме 4-5 удара в очертанията на вратата, които не бяха безвредни – два пъти Жоао Пауло, един път Лукоки и Вандерсон. Но като цяло законосъобразен резултат. Най-чистото състояние беше за нас при започване на второто полувреме, когато Жоао Пауло излезе самичък против вратаря. След това качеството на играта се скапе. Като дисциплинираност и държание в играта в отбрана нашият тим се оправи. Просто ни липсваше прохлада в последните минути, с цел да променим офанзивата. Присъствието на Марселиньо или на Мисиджан щеше да бъде позитивно “, сподели Димитър Димитров-Херо.

На въпрос, на какво отдава пропуските, изключително този на Жоао Пауло, Димитров отговори: „ Убеден съм, че в друга обстановка Жоао Пауло щеше да вкара, само че при него липсва интернационален опит. Сега не би трябвало да търсим провинен или виновник. Сигурен съм, че той осъзнава този пропуск, само че се случва. “

„ В играта в отбрана видях порядъчен и проведен тим. Като изключим първите 10-12 минути. В офанзива имаме още какво да желаем, липсваха ни съществени футболисти, които съм уверен, че ще дадат различен колорит в офанзивата ни. “

Херо разяснява и идващия мач против Хофенхайм: „ Неслучайно този тим завоюва преди няколко дни против Байерн Мюнхен. За мен разковничето ни ще бъде семейството точно против Хофенхайм. Ако спечелим, ще имаме огромни шансове да излезем от групата. Този мач ще бъде вододел.„
Източник: fakti.bg