Локо (Пловдив) завърши 1:1 при домакинството си на Виоша Бистрица

...

Локо Пд се издъни у дома с Бистрица

Локо (Пловдив) приключи 1:1 при семейството си на Виоша Бистрица в мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига.

Анте Аралица изведе пловдивчани напред с техничен удар в 34-ата минута, а Апостол Попов в 86 изравни с глава. Футболистите на Бруно Акрапович владееха събитията на терена, само че при едно статично състояние позволиха груба неточност в отбрана. През седмицата " смърфовете " победиха с 2:0 ЦСКА 1948 в среща от шампионата за Купата на България и през днешния ден имаха упоритостта да се реваншират пред почитателите си за загубата с 0:2 от Берое в предходния кръг на шампионата. Пред Локомотив имаше действителната опция да излязат еднолично на второто място в класирането преди утрешния мач на Левски с Ботев (Враца). Витоша пък беше в серия от 5 провали, а в предишния кръг получи цели 6 гола от Етър.

Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович не можеше да употребява огромна част от главните си футболисти. Мартин Луков, Милош Петрович и Петър Витанов са контузени, а Парвизджон Умарбаев и Миховил Клапан са заболели. Давид Малембана пък бе осъден за днешния мач. В предни позиции започнаха Анте Аралица и капитанът Димитър Илиев. Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов действаха по двата фланга. В халфовата линия пък стартира младокът Уирис Густаво.
Източник: fakti.bg