Ливърпул прекъсна негативната серия от пет поредни срещи като гост

...

Ливърпул прекъсна черната си серия като гост

Ливърпул прекъсна отрицателната серия от пет следващи срещи като посетител във всички шампионати без победа, откакто надигра с 3:1 Брайтън на " Амекс Стейдиъм " в дуел от 34-тия кръг на Премиър лийг.

С триумфа мърсисайдци още веднъж се откъснаха на 23 точки пред Манчестър Сити и не престават да преследват няколко върха на " жителите ", най-важните, от които са за най-голяма отдалеченост от втория, най-вече точки и най-вече победи в границите на един сезон.

Още до осмата минута първенците водеха с 2:0 след голове на Мохамед Салах (6) и Джордан Хендерсън (8). В самия завършек на първото полувреме Леандро Тросар (45) върна Брайтън в мача, само че в 76-ата минута Салах постави точка с втория си гол в мача.
Източник: fakti.bg