Лестър завърши на първо място в Група G на Лига

...

Лестър направи нужното, за да завърши като първенец

Лестър приключи преди всичко в Група G на Лига Европа, откакто с лекост победи с 2:0 на " Кинг Пауър Стейдиъм ". " Лисиците " финишираха с идентичен точков актив с, само че поради по-добрите си индикатори изпревариха португалците. Зора и АЕК заеха трето и четвърто място в крайното класиране.

бе направил седем промени в своя състав спрямо мача с, само че все пак заложи на задоволително мощна единайсеторка, както бе и заречен. започва на вратата. Люк Томас,,, Дженгис Юндер, Харви Банрс и също започнаха. остана на пейката.

— Leicester City (@LCFC)

" Лисиците " взеха решение този дуел единствено за 1/4 час. В 12-ата минута Юндер откри резултата, откакто откри от воле топката след опит за изчистване на Сварнас. Две минути и 13 секунди по-късно Лестър удвои. Барнс бе оставен да пробие по левия фланг, след което стреля, топката рикошира в Цинтотас и влезе във вратата на гостите за повторно.

Барнс пропусна още няколко благоприятни условия до края, само че по този начин или другояче Лестър направи нужното, с цел да завоюва групата.

Лига Европа 6 кръг, четвъртък 10 декември  Лестър Сити 2:0краен резулат  АЕК