Крис Летанг вкара втория си гол 80 секунди след началото

...

Питсбърг започна новия сезон с победа срещу шампионите

Крис Летанг вкара втория си гол 80 секунди след началото на продължението и донесе победа на Питсбърг със 7:6 против Вашингтон в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Филаделфия, Кълъмбъс и Айлъндърс също започнаха с по две точки в Столичната дивизия, в която единственият губещ с изключение на Вашингтон се оказа Рейнджърс.

Летанг преодоля Брейдън Холтби при числено преимущество за домакините и заби победната шайба в спомагателната част. В последна сметка бранителят приключи срещата с три точки и изравни легендата Пол Кофи с 440, което е безспорен връх в клубната история за защитник.

Джейк Гюнцел също се разписа два пъти, а Евгени Малкин приключи мача с гол и две асистенции. Дерик Брасар и Джейми Олексяк прибавиха по едно попадение в първия мач на Питсбърг за новия сезон, а Мат Мъри избави 30 удара на вратата си. Ти Джей Оши пък вкара два гола за първенците в НХЛ, които надделяха Бостън със 7:0 в първия си мач.
Алекс Овечкин заби втората си шайба за сезона и общо 609-а в кариерата, с което изпревари Дино Чикарели на 18-о място във безконечната класация на реализаторите в НХЛ. Бруукс Орпик, Якуб Врана и Джон Карлсън също вкараха за Капс, които изравниха с попадения на Оши през 21 секунди малко преди финалната сирена на третата част.

Уейн Симъндс вкара два гола при успеха на Филаделфия против Вегас с 5:2. Оскар Линдблом, Робърт Хаг и Скот Лафтън също се разписаха за Флайърс, които започнаха трети следващ сезон с победа. Брайън Елиът оказа помощ с 23 спасявания пред 18555 фенове във Фили, до момента в който Марк-Андре Флюри бе изпратен на пейката след пет гола от 16 изстрела.
Ню Йорк Рейнджърс, противник на Питсбърг, Филаделфия и Вашингтон в Столичната дивизия, стартира сезона с проваляне с 2:3 против един от най-хубавите тимове на запад - Нешвил. Пи Кей Събан вкара победния гол след изстрел от синята линия 3:28 минути след началото на последната част, а Пека Рине спря 34 удара на вратата си.
Ню Йорк Айлъндърс, също член на Столичната дивизия, победи с 2:1 Каролина. Валтери Филпула вкара първия гол за нюйоркчаните, а Джош Бейли добави победната шайба след 43 секунди игра в продължението. Клъмбъс пък стартира сезона с 3:2 против Детройт, откакто Артьоми Панарин беше прецизен в средата на спомагателната част.
Патрик Кейн се разписа след 38 секунди игра в продължението за победа на Чикаго с 4:3 против Отава. Алекс Дебринкет, Джонатан Тейвс и Брент Сийбрук също вкараха за Черните ястреби, а Кам Уорд избави 22 шайби. В други мачове за деня Колорадо победи с 4:1 Минесота, Далас надделя с 3:0 Аризона, а Уинипег се наложи с 5:1 над Сейнт Луис.