Кевин Дюрант реализира 27 точки, 6 борби и 9 асистенции

...

Дюрант се завърна в игра и изведе Бруклин до успех над Кливланд

Кевин Дюрант осъществя 27 точки, 6 битки и 9 асистенции за успеха на Бруклин Нетс със 117:112 при гостуването на Кливланд Кавалиърс в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада. Дюрант се завърна в игра откакто пропусна мача против Орландо в петък поради лека контузия на рамото. Резервата ЛаМаркъс Олдридж добави 21 точки и 11 битки за отбора на Бруклин, който навакса 12 точки пасив. Джеймс Хардън се включи с 14 точки и 14 асистенции, негово най-хубаво персонално достижение за сезона. Дариъс Гарлънд бе най-полезен за домакините, отбелязвайки 24 точки и 11 асистенции, само че не съумя да предотврати четвъртата поредна загуба за Кливланд.

Лаури Марканен способства с 22 точки откакто пропусна последните девет срещи на Кавалиърс. Джа Морант вкара 32 точки и подаде 7 асистенции, в това число към Джарън Джаксън за победния панер 6.7 секунди преди края за триумфа на Мемфис над Юта със 119:118 като посетител. Джаксън приключи с 26 точки и 8 битки, с цел да вземе Мемфис непълен реванш за провалянето от Минесота с 43 точки разлика през уикенда. За Юта Донован Мичъл осъществя 18 точки за Юта, само че пропусна основна пукотевица в последните секунди. Французинът Руди Гобер приключи с 23 точки и 13 битки.

Андре Дръмънд овладя цели 23 битки за успеха на гостуващия Филаделфия със 102:94 над Сакраменто в друга среща от миналата нощ. Поражението бе четвърто следващо и осмо в последните девет мача за домакините. Сан Антонио Спърс загуби вкъщи от Финикс със 111:115, което бе общо 12-о проваляне за Спърс и пето като хазаин. За Финикс Девин Букър осъществя 23 точки, 3 битки и 4 асистенции. Успехът бе 13-ти следващ за гостите. Това е най-дългата победна серия за Финикс от сезон 2006/2007, когато печели 17 мача. Бостън реализира победа като хазаин на Хюстън със 108:90 след 30 точки на Джейсън Тейтъм и 19 на Джейлън Браун, който се завърна в игра след травма.

За Бостън успеха бе трета поредна. Армъни Брукс способства със 17 точки за Хюстън. Отборът на Милуоки също реализира домашен триумф, надделявайки над Орландо със 123:92. Милуоки записа най-голямата преднина на почивката в клубната история - 41 точки, а седем баскетболисти означиха над 10 точки за изразителната победа. С триумф вкъщи се поздрави и Атланта, който надигра със 113:101 отбора на Оклахома Сити. Вашингтон загуби от Шарлът със 103:109, Чикаго отстъпи на Индиана със 77:109, а Ню Орлиънс позволи проваляне с 96:110 от Минесота.