Каролина и Сан Хосе стартираха с победи полуфиналните серии в

...

Каролина започна с победа полуфиналната серия в НХЛ

Каролина и Сан Хосе стартираха с победи полуфиналните серии в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. След като в профил първенеца Вашингтон Кепитълс с Алекс Овечкин отборът на Каролина завоюва трагично с 1:0 като посетител на Ню Йорк Айлъндърс в Източната конференция. След нулево тъждество в постоянното време мачът бе решен в 4:04 минута на продължението, когато Джордан Стаал осъществя единствения гол и донесе успеха на Каролина. Вратарят Петр Мразек избави 31 удара и записа пети мач без позволен гол в плейофите. Победата на Каролина идва 48 часа след паметния триумф на отбора при гостуването на Вашингтон след две продължения, който класира Каролина в полуфиналната фаза на плейофите. На Запад - Сан Хосе поведе в плейофа против Колорадо след победа с 5:2 в първия мач. Кевин Лабанк вкара основния трети гол за Сан Хосе при започване на втората третина, с който домакините поведоха с 3:2. Брент Бърнс направи 4:2 до края на втората част. Бърнс се отличи и с три асистенции за триумфа на Шаркс. Вторият мач от серията е в неделя още веднъж в Сан Хосе.
Източник: standartnews.com