Женският ни национален отбор се класира на четвърто място на

...

Женският ни футболен отбор с четвърто място на европейското за хора в неравностойно положение

Женският ни народен тим се класира на четвърто място на европейско състезание по футбол за хора в неравностойно състояние European Life Goals Games 2021.

" Отборът на вярата " загуби с 3:5 от Нидерландия в мача за бронзовите медали.

Общо над 400 души участваха в събитието, в което с изключение на футбола имаше и баскетбол, кикбокс, бразилското бойно изкуство капоейра и други

Във футболната конкуренция при дамите се включиха 13 състава. Българският отбор записа четири победи и една загуба и зае второто място в група Б. След това на полуфиналите отстъпи на Дания с 1:6, а в мача за бронза силите на родните спортистки не стигнаха за поврат.

Всичките седем състезателки в българския тим са израснали в институции или към момента живеят в тях. Четири от тях са настанени във възпитателното учебно заведение - пансион в плевенското село Подем. Треньор на тима е Ива Радкова.

Мъжкият " Отбор на вярата " стана пети, откакто в мачовете за систематизиране на местата от пето до осмо завоюва с 11:4 против Нидерландия и с 3:2 против Австрия.
Източник: btvnovinite.bg