Ивет Лалова-Колио завърши на второ място в спринта на 100

...

Ивет втора в Полша, Бейкър оглави световната ранглиста на 100 м при мъжете

Ивет Лалова-Колио приключи на второ място в спринта на 100 метра на мощния лекоатлетически шампионат в полския град Хожов. Лалова финишира за 11.31 секунди и раздели втората позиция с равно време с канадката Кристъл Еманюъл. Победителка с 11.23 секунди стана представителката на домакините Ева Свобода.

A post shared by Ivet Lalova (@ivet_lalova) on Aug 22, 2018 at 9:37am PDT
В същата дисциплинираност при мъжете Рони Бейкър (САЩ) победи с персонален връх и най-хубав резултат в света за сезона от 9.87 секунди. Той изпревари безапелационно сънародника си Майк Роджърс с 10.10 секунди и международния и европейски първенец в спринта на 200 метра Рамил Гулиев (Турция) с 10.21 секунди.

Състезанията от Мемориал " Камила Сколимовска " на стадион " Силесян " в Хожов бяха следени от 41200 фенове, което се трансформира в най-посетеното лекоатлетическо събитие в Полша от повече от половин век.