Италия победи Уелс и спечели група А. Скуадра адзура се

...

UEFA EURO 2020: Три от три за Италия, чака Украйна или Австрия

Италия победи Уелс и завоюва група " А ". " Скуадра адзура " се наложи с 1:0 на " Олимпико ". Британците приключиха втори в групата, следвани от Швейцария и Турция. На осминафиналите, италианците ще срещнат втория от група " Б ", който ще бъде Австрия или Украйна.

Селекцията на Роберто Манчини тотално подчини съперника си, който сътвори едвам две рискове в целия мач.
Снимка: БГНЕС  UEFA EURO 2020: Три от три за Италия, чака Украйна или Австрия
С днешната " суха мрежа ", италианците записват единадесети мач без позволен гол и за следващ път потвърдиха, че са едни от главните любимци за трофея.

Единственото попадение стана дело на Матео Песина в 39-ата минута.

През втората част, Уелс остана и с човек по-малко след пресиленото изпъждане на Ампаду.
Срещата стартира със сериозен напън на домакините. Първата заплаха бе основана в 24-ата минута, когато след добра композиция, Бернардески от границите на наказателното поле, пусна пас по земя към Белоти, който от дребен ъгъл направи нещо приблизително сред удар и центриране, само че топката излезе в навън.

Три минути по-късно, след корнер за Уелс, Крис Гънтър бе изтърван и стреля с глава, само че топката се удари във външната страна на мрежата. Това бе и единствената рискова обстановка за британците през първото полувреме. В 39-ата минута Италия удари. Верати бе фаулиран и играчът на ПСЖ извърши от към 30 метра, топка бе единствено леко отклонена от Песина за 1:0.
През втората част, " Скуадра адзура " продължи да господства. В 52-ата минута момчетата на Роберто Манчини стигнаха до нова опция. След удар от фаул от Бернардески от към 28 метра, вратарят нямаше никаква видимост и в последния миг плонжира и топката се удари в гредата.

Три минути по-късно Уелс остана с човек по-малко. Ампаду беше изпъден откакто настъпи Бернардески, което бе и много дискусионно решение на основния арбитър.
В 65-ата минута, се стигна до светкавична контраофанзива на Италия, Белоти получи от Киеза, само че вратарят Уорд мазета удара на нападателя с крайник. Последва нов напън на домакините, само че нови попадения не паднаха.
Източник: fakti.bg