Италианците Сара Конти и Николо Мачи спечелиха титлата при спортните

...

Двоен триумф за Италия при спортните двойки на Европейското първенство по фигурно пързаляне

Италианците Сара Конти и Николо Мачи завоюваха купата при спортните двойки на Европейското състезание по фигурно пързаляне в Еспоо (Финландия).

Конти и Мачи, които са бронзови медалисти от финала на шампионата Гран При тази година, събраха общ брой от 195.13 точки. Те бяха първи в късата стратегия и получиха втора оценка за волната (124.68 точки), откакто позволиха една неточност.

Това е първа купа в кариерата на Конти и Мачи, които предходната година на континенталния шампионат бяха едвам седми.

Сребърните медали завоюваха сънародниците им Ребека Гиларди и Филипо Амброзини със 186.96 точки. Те бяха пети в късата стратегия, само че завоюваха волната със 127.48 точки.

Германците Аника Хоке и Роберт Кункел победиха сънародниците си Алиса Ефимова и Рубен Бломер и заеха третото място на почетната стълбичка със общ брой от 184.26 точки.

През 2022-а година съветски двойки заеха трите места на подиума, а първенци станаха Анастасия Мишина и Александър Галямов. Сега представителите на Русия и Беларус са осъдени и не вземат участие поради военната интервенция в Украйна.

Утре Европейското състезание продължава с ритмичния танц при танцовите двойки от 13.15 часа и с волната стратегия при мъжете от 18.00.