Италианският тенисист Фабио Фонини постигна знакова победа на полуфиналите на

...

Надал загуби в Монте Карло

Италианският тенисист Фабио Фонини реализира знакова победа на полуфиналите на Мастърс Монте Карло, надделявайки в два сета – 6:4, 6:2, Рафаел Надал в трагичен мач за час и 37 минути игра. Мачът започва с превъзходен сервис-гейм от Надал, който обаче бе извоюван от Фабио Фонини и първият пробив бе факт. В последвалия гейм обаче Надал върна пробива и изравни обстановката на корта в Княжеството. Все отново последва нов пробив от Фонини и още веднъж мигновен рибрейк от Надал, с цел да продължат двамата да играят до 4:4 наедно. Все отново италианецът взе подаването на Надал в деветия гейм, като този път нямаше връщане на пробива и Фонини затвори сета при 6:4. Втората част започва паметно за Фабио Фонини, който завоюва пет безответни гейма против 11-кратния първенец в Монте Карло. Все отново Фонини пропиля три мачбола, с цел да затвори мача при 6:0, само че Надал върна единия пробив, като в последна сметка Фонини завърши мача при 6:2. Така серията от 18 следващи мача за Краля на клея в Монако завърши. Отделно Фонини се причисли към впечатляващ квартет, който е успявал да „ вземе скалпа ” на Надал в Монте Карло – Новак Джокович на два пъти и по веднъж Давид Ферер и Гуидо Пея.