И армията търси изчезналите туристите /ОБНОВЕНА/
И армията се включи в издирването на изчезналите под връх Ботев в Стара планина татко и наследник. Двамата са в неопределеност от вторник, когато са тръгнали да слизат от връх Ботев към местността Паниците над Калофер. Били са дружно с още двама души, само че се движели постепенно и изостанали. Момчето е на 17 години, а мъжът на 41. Двамата не са били добре екипирани, а изискванията в планината са извънредно тежки. Последният контакт с тях е бил към 16 часа във вторник. След това следите им се губят.
ВИЖ ОЩЕ: Още дирят татко и наследник, изгубили се под връх Ботев
В акцията по издирването през днешния ден се включат още спасители от Пловдив, както и доброволци от Стара Загора. Също по този начин Стрямска механизирана бригада от Карлово, заяви NOVA.
„ Не знаем къде тъкмо са се изгубили, можем единствено да гадаем ”, сподели пред NOVA кметът на Калофер Румен Стоянов. Той описа, че нощес министър председателят Бойко Борисов се обадил и споделил, че ще спомага с каквото е належащо. Говорихме с ръководителя на ПСС господин Нешев и той сподели, че няма смисъл да рискуваме други спомагателни хора, които не са подготвени ”, уточни още кметът.
„ Този регион е тежък за преход през зимата, дълъг е към 2 часа се върви под намерено небе. Според мен там би трябвало да се създадат заслони, с цел да се избавят хората ”, безапелационен бе Румен Стоянов.
„ Имаме информация от нашия хижар, че вечерта във вторник към 19.30 бащата и синът са били на пътеката за връх Ботев, след хижа „ Рай ”. Движили са се постепенно. Много пъти са почивали, което значи, че може би са имали проблеми с предвижването и по тази причина другите са ги изоставили ”, разяснява Донка Радулова от туристическото сдружение.
ВИЖ ОЩЕ: Още дирят татко и наследник, изгубили се под връх Ботев
В акцията по издирването през днешния ден се включат още спасители от Пловдив, както и доброволци от Стара Загора. Също по този начин Стрямска механизирана бригада от Карлово, заяви NOVA.
„ Не знаем къде тъкмо са се изгубили, можем единствено да гадаем ”, сподели пред NOVA кметът на Калофер Румен Стоянов. Той описа, че нощес министър председателят Бойко Борисов се обадил и споделил, че ще спомага с каквото е належащо. Говорихме с ръководителя на ПСС господин Нешев и той сподели, че няма смисъл да рискуваме други спомагателни хора, които не са подготвени ”, уточни още кметът.
„ Този регион е тежък за преход през зимата, дълъг е към 2 часа се върви под намерено небе. Според мен там би трябвало да се създадат заслони, с цел да се избавят хората ”, безапелационен бе Румен Стоянов.
„ Имаме информация от нашия хижар, че вечерта във вторник към 19.30 бащата и синът са били на пътеката за връх Ботев, след хижа „ Рай ”. Движили са се постепенно. Много пъти са почивали, което значи, че може би са имали проблеми с предвижването и по тази причина другите са ги изоставили ”, разяснява Донка Радулова от туристическото сдружение.
Източник: standartnews.com
КОМЕНТАРИ




