Удължават грипната ваканция за учениците в София
Грипната почивка за учениците в София се удължава до 15 март, заяви за БНР кметът на София Йорданка Фандъкова. Кметът посочи, че ваканцията не е поради ковид, а поради нарасналата заболеваемост от грип вид " Б " на територията на Столична община. Детските градини и ясли не престават да работят при засилен надзор на вход, както за децата, по този начин и за личния състав.
На национално равнище грипната почивка завършва в сряда,11 март, а учениците би трябвало да се върнат в класните стаи в четвъртък, 12 март.
Но в миналите няколко дни областите Велико Търново, Пловдив, Ловеч удължиха ваканцията до края на седмицата.
По-рано през днешния ден Фандъкова изрази очакване, че евентуално ваканцията за учениците в София ще бъде удължена до неделя.
„ Да бъдем спокойни и виновни “, прикани още столичният кмет Йорданка Фандъкова преди обед.
Столичният щаб оповести настояща информация за ограниченията, които ще се подхващат за сигурността на жителите поради новите случаи на инфектирани с ковид.
„ Много значимо е да следваме напътствието на експертите . Поисках от всички сътрудници във всички браншове да продължат засилените ограничения за стерилизация. Детските градини да имат засилен филтър “, разясни Фандъкова.
Щабът е разискал готовността на Втора градска болница в София да стартира подготовката за трансформиране в рамките на 72 часа за приемане на пациенти с ковид.
„ Към момента няма такава заповед. Дали има потребност от тази промяна, ще реши Националният щаб и министърът на опазването на здравето. Спазваме строга подчиненост, тъй като това е доста значимо за организацията и координацията “, посочи Фандъкова, само че не се чака решение за смяна в режима на детските градини.
На национално равнище грипната почивка завършва в сряда,11 март, а учениците би трябвало да се върнат в класните стаи в четвъртък, 12 март.
Но в миналите няколко дни областите Велико Търново, Пловдив, Ловеч удължиха ваканцията до края на седмицата.
По-рано през днешния ден Фандъкова изрази очакване, че евентуално ваканцията за учениците в София ще бъде удължена до неделя.
„ Да бъдем спокойни и виновни “, прикани още столичният кмет Йорданка Фандъкова преди обед.
Столичният щаб оповести настояща информация за ограниченията, които ще се подхващат за сигурността на жителите поради новите случаи на инфектирани с ковид.
„ Много значимо е да следваме напътствието на експертите . Поисках от всички сътрудници във всички браншове да продължат засилените ограничения за стерилизация. Детските градини да имат засилен филтър “, разясни Фандъкова.
Щабът е разискал готовността на Втора градска болница в София да стартира подготовката за трансформиране в рамките на 72 часа за приемане на пациенти с ковид.
„ Към момента няма такава заповед. Дали има потребност от тази промяна, ще реши Националният щаб и министърът на опазването на здравето. Спазваме строга подчиненост, тъй като това е доста значимо за организацията и координацията “, посочи Фандъкова, само че не се чака решение за смяна в режима на детските градини.
Източник: standartnews.com
КОМЕНТАРИ




