Гданск. Виляреал спечели първия си значим трофей в своята 98-годишна

...

Виляреал спечели купата на Лига Европа след 22 дузпи

Гданск. Виляреал завоюва първия си важен трофей в своята 98-годишна история, откакто победи Манчестър Юнайтед с 11:10 след осъществяване на дузпи (1:1 в постоянното време и продълженията) във финала на Лига Европа, игран пред над 9000 фенове в Гданск. Треньорът на " жълтата подводница " Унай Емери за следващ път потвърди, че е същински заповедник на този шампионат, откакто за четвърти път завоюва оценката в петте финала, до които водените от него тимове доближиха. Емери подвигна купата още три пъти със Севиля и изгуби единствено един край, когато бе отпред на Арсенал. Мениджърът на " алените дяволи " Оле Гунар Солскяер пък още веднъж не съумя да завоюва трофей, а самият клуб остава без подобен от 2017 година, когато победи точно в Лига Европа под управлението на Жозе Моуриньо.

Жерард Морено откри резултата в 29-ата минута, а Единсон Кавани изравни в 55-ата. Други положения съвсем нямаше, а Виляреал и Юнайтед насочиха едвам три точни удара за 120 минути. При дузпите обаче играчите бяха безупречни до 22-рата такава, която трябваше да извърши Давид Де Хеа. Той не съумя да преодолее своя сътрудник Руи, който преди този момент бе прецизен от бялата точка. Така Виляреал завоюва трофея без да допусне нито една загуба в шампионата, до момента в който Юнайтед още веднъж остана с празни ръце.
Източник: focus-news.net