Футболният Пирин (Благоевград) победи в Благоевград състава на Арда с

...

Пирин с труден успех над Арда

Футболният Пирин (Благоевград) победи в Благоевград състава на Арда с 1:0 в последния мач от 21-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение за триумфа на " орлетата " бе дело на Антон Карачанаков, който се разписа още в петата минута. Капитанът на Пирин Станислав Манолев бе изпъден с пряк червен картон от съдията Никола Попов, откакто несъзнателно заплаши с крайник главата на Алекс Петков от гостите. Със извоюваните три точки Пирин се изравни в класирането с Арда и ЦСКА 1948. Това бе и първа суха мрежа за отбора от Благоевград в шампионата. Арда пък към този момент трети следващ мач не може да вкара гол.

Антон Карачанаков бе прецизен още при една от първите офанзиви на Пирин, като получи топката в наказателното поле и незабавно стреля диагонално в близкия ъгъл, който не беше затрупан от вратаря на Арда Християн Василев. Тимът от Благоевград можеше да удвои преднината си до края на първото полувреме, само че направя няколко пропуща.

След почивката играта се изравни, като и Арда погледна по-смело напред, само че по този начин и не сътвори задоволително чисто състояние пред вратата на домакините. Станислав Манолев бе изпъден непосредствено в 70-ата минута, само че макар че гостите се пробваха да стигнат до равенството с човек повече на терена, сътвориха единствено няколко разбърквания пред вратата на отбора от Благоевград.
В края на мача Арда имаше искания за дузпа за задържане на Тонислав Йорданов в наказателното поле, само че съдията Попов не реши, че има нарушаване.
Пирин (Блогоевград) - Арда 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Антон Карачанаков 5