Футболистите на Щутгарт запазиха елитния си статут, след като победиха

...

Щутгарт запази мястото си в германския футболен елит

Футболистите на Щутгарт резервираха елитния си статут, откакто победиха и като посетители състава на Хамбургер - този път с 3:1 в баража за оставане в немската Бундеслига.

Успехът за Щутгарт на " Фолкспаркщадион " пристигна малко по-трудно в съпоставяне в първата среща, извоювана с класическото 3:0. Домакините даже поведоха в резултата още в 6-ата минута посредством Сони Кител и през цялото първо полувреме играха много по-добре от своя противник. Именно в минутите през първата част Хамбургер би трябвало горчиво да съжалява, че не стигна до нов гол, с който да гони цялостния поврат по-късно. Няколко преференциални положения, пропуснати от офанзивните футболисти на Хамбургер, ги лишиха от този късмет.

През второто полувреме гостите заиграха надалеч по-силно и с две попадения на Енцо Мило в 48-ата и 64-ата минута убиха интригата до края на мача. Крайното 1:3 оформи Силас Вамантигука в 7-ата минута на добавеното време.
Така Щутгарт ще продължи присъединяване си в немския футболен хайлайф, а Хамбургер остава във Втора Бундеслига.