Финални спорове по сделката за ЧЕЗ. Комисията приключи работа и

...
Финални спорове по сделката за ЧЕЗ. Комисията приключи работа и
Коментари Харесай

НС в последен спор за сделката за ЧЕЗ

Финални разногласия по договорката за ЧЕЗ. Комисията завърши работа и рапортува пред пленарна зала за резултатите от активността си. Крум Зарков от Българска социалистическа партия нападна, че данните от службите демонстрират, че министър-председателят е бил наясно с развиването по договорката.

Според него забавно е присъединяване на Българската банка за развиване в договорката. Всичко в тази договорка наподобява на една огромна неистина, акцентира аленият народен представител.

Кой стои зад " Инерком " и Гинка Върбакова, пита Зарков. Всичко е подмолно и всичко е мъгла, счита той. Тази мъгла застрашавала електроснабдяването на цяла Западна България.

Движение за права и свободи няма да поддържат отчета на комисията, тъй като договорката показвала, че държавното управление работело безредно и на правилото " проба-грешка ".

Кой не споделя истината, попита аленият Славчо Велков.

Според Воля пък се изчистило името на Гинка Върбакова и можело скоро да се поздравим с новия притежател на ЧЕЗ.

Според Иван Иванов от Българска социалистическа партия обаче има тежки констатации в отчета. Тази договорка засягала националната сигурност.

Рамадан Аталай уточни подозренията на партията му, че комисията ще е ефикасна.

Народното събрание одобри отчета на краткотрайната комисия по случая ЧЕЗ.

Припомняме, че краткотрайната комисия по случая ЧЕЗ беше основана на 14 март, по предложение на Българска социалистическа партия. Стана ясно, че страната се отхвърли от присъединяване в договорката за активите на ЧЕЗ в България, макар декларираното преди този момент желание (отново изненадващо) да се опита още веднъж да се върне в сдружението, както бе оповестено след срещата сред Гинка Върбакова и премиера Борисов в Министерски съвет.

Председателят на комисията Жельо Бойчев съобщи, че ще желае удължение на периода на работа на краткотрайната комисия, защото има обстоятелства, които са останали недоизяснени.

На 22 февруари 2018 година стана ясно, че чешката ЧЕЗ е одобрила договорката за продажба на активите в България и купувача " Инерком Груп ". Последва скандал, който провокира министърът на енергетиката Теменужка Петкова да подаде оставка, тъй като познава притежателят на компанията Гинка Върбакова. Скандалът трансферира границите на страната към Чехия.

След експлоадирането на абсурда шефът на сдружението, несъмнено за покупател - Гинка Върбакова, организира диалози с ЧЕЗ в Прага. Тогава от българското сдружение " Инерком " оповестиха, че процедурите по към този момент подписания с " Инерком " контракт не престават.

От изявление на Гинка Върбакова обаче стана ясно, че договорката за активите на ЧЕЗ може и да не минава за утвърждение от Комисията за енергийно и водно контролиране (КЕВР). Това беше доказано от шефа на Комисията Иван Иванов.

От Българска социалистическа партия започнаха подписка измежду клиенти на електроразпределителното сдружение за прекъсване на договорката и желаеха страната да си върне контрола в енергетиката. Според социалистите зад Гинка Върбакова стои фигурата на държавното управление и желаеха интервенция на контролните органи.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР