е първият клуб в историята на Шампионската лига, който достига

...

Байерн продължава да чупи рекорди

е първият клуб в историята на Шампионската лига, който доближава до четвъртфиналите на шампионата за 20-и път. Най-близо до достижението на баварския гранд е с 18 участия на четвъртфиналите.

Впечатляващо е и друго достижение на. При разгрома със 7:1 над тимът вкара 4 или повече гола през първото полувреме в мач от Шампионската лига за 4-и пъти. Всички други отбори са правили това общо 4 пъти.

20 – Bayern München have qualified for the quarter-final for a 20th time; no other club has reached the final eight as often (Barcelona 18). Regulars.
— OptaFranz (@OptaFranz)
Срещу Република България Залцбург Томас Мюлер осъществя два от головете и към този момент има 52 попадения в Шампионската лига. Той заема еднолично седмото място измежду голмайсторите в тунира за всички времена, което делеше с Тиери Анри.

Пред немския национал са единствено (140), (125), (88), (76), (71) и Рууд ван Нистелрой (56).