Двукратният световен шампион Уругвай спечели третото издание на футболния турнир

...

Уругвай спечели третото издание на Чайна къп

Двукратният международен първенец Уругвай завоюва третото издание на футболния шампионат "Чайна къп ", който се организира в китайския град Наннин. Във финала на четиристранната конкуренция Уругвай се наложи с 4:0 над Тайланд. Матиас Весино и Гастон Перейра осъществиха два гола за урусите до почивката, а през втората част Кристиан Стуани и Максимилиано Гомес оформиха изразителния триумф.

#TAIURU | @GastonPereiro marcó su cuarto gol en la selección mayor de @Uruguay. Su anterior tanto fue el pasado viernes, ante Uzbekistán, también por la China Cup 2019. pic.twitter.com/ThT0RrhR1t
— Selección Uruguaya (@Uruguay) March 25, 2019
В мача за третото място Узбекистан надигра домакина Китай с 1:0 с гол на Елдор Шомуродов в 35-ата минута. За Уругвай това е втора купа от "Чайна къп ". През предходната година играчите на Оскар Табарес надиграха на финала Уелс, а през 2017 година шампионатът бе извоюван от различен южноамерикански състав - Чили.