Двубоят от 16-ия кръг на Втора лига между Черноморец Балчик

...

Прекратиха мач от Втора лига

Двубоят от 16-ия кръг на Втора лига сред Черноморец Балчик и Спартак Варна бе преустановен в 75-ата минута при резултат 1:0 в интерес на домакините. Тогава ентусиастите на " соколите " нахлуха на терена след отсъдено нарушаване в интерес на Черноморец и влязоха в борба с почитателите на домакините, а съдията Георги Гинчев реши и приключи мача. Единственият гол до този миг бе дело на Виктор Митев в 59-ата минута.
Треньорът на Черноморец Георги Иванов-Геша разяснява прекратяването на мача със Спартак Варна. " При 1:0 за нас и 12 минути преди края, при една изсипана топка към нашето наказателното поле се получи единоборство сред наш бранител и техен нападател, а съдията отсъди фаул в наша изгода. Феновете на гостите недоволни от това присъждане счупиха оградата и нахлуха на терена. Стана невероятно да се играе. На целия терен се настаниха почитатели на гостуващия тим. Те налитаха да гонят съдии и се опитваха да се саморазправят с футболисти. Мисля, че се взе вярното решение мачът да бъде преустановен. Те играят на нашия стадион. И при тях има по-буйни почитатели. Не желаеме пари, а просто да го ремонтират. Тяхната безнаказаност докара до това нещо. Те имат още два мача да играят. Не знам с какво решение ще излезе Дисциплинарната комисия. Те не са домакини, само че мисля, че би трябвало да си оправят вредите и тогава да им бъде позволено да играят на стадиона ", съобщи Геша пред Дарик радио.

Резултати, Втора лига, XVI кръг:
Септември - Поморие 1:0 Борис Галчев (38) 2:0 Преслав Йорданов (67), 2:1 Тихомир Кънев (68) 3:1 Георги Русев (88); Черноморец Балчик - Спартак Вн 1:0 Виктор Митев (58) преустановен в 79` при 1:0 поради навлизане на аудитория на гостите на терена; Кариана Ерден - Спартак Пл 2:3 0:1 Ивайло Ем.Иванов (24) 1:1 Евгени Игнатов (29-д) 2:1 Георги Ил.Георгиев (63) 2:3 Андриян Димитров (71 и 86); Пирин - Струмска популярност 3:1 0 :1 Кристиян Китов (36) 1:1 Габриел Перейра (65) 2:1 Конър Хендерсън (73) 3:1 Димитър Благов (82); Литекс - Монтана 0:1 Николай Цветков (90+2); Днес, 12.15: Нефтохимик - Локомотив Сф (Диема спорт); 14.30: Хебър - Ботев Гъл; 16.00: ЦСКА - Лудогорец-2.
Източник: duma.bg