Докато България и целият свят са вперили очи в проблемите

...
Докато България и целият свят са вперили очи в проблемите
Коментари Харесай

Мозъкът BioNTech с тревожна прогноза за нови болести

Докато България и целият свят са вперили очи в проблемите към имунизацията на AstraZeneca, мозъкът на първия препарат против ковид Угур Шахин разгласи, че Ковид-19 не е най-страшното, което може да се случи на човечеството, тъй като идват нови, по-страшни пандемии. И фармацевтичните концерни би трябвало да се приготвят за произвеждане на ваксини, с които целият свят ще може да се ваксинира в границите на 3 месеца.

Година след оповестяването на пандемията Шахин посъветва света да се приготви за идната, написа Bloomberg. Угур Шахин е основният изпълнителен шеф на BioNTech. Той е ученият, който стои за една от първите утвърдени ваксини против ковид – тази на Pfizer/ BioNTech. И макар че вирусът към момента лимитира огромна част от всекидневието на хората по света, Шахин твърди, че Ковид-19 не е най-лошата пандемия, която можем да си представим. Всъщност ще има бъдещи пандемии, които могат да бъдат доста по-опустошителни, а да сме готови за тях е от основно значение, разяснява той в изявление.

Целта би трябвало да бъде производителите на медикаменти и държавните управления да имат индустриален потенциал, който да покрие имунизация на целия свят в границите на три месеца след създаването на ваксина, показва Шахин. Като се има поради положението на актуалните имунизационни кампани и че огромна част от международното население към момента чака имунизациите, това е амбициозна цел. За да се стигне до такава степен, Шахин планува публично-частно партньорство, сравнявайки концепцията с големите разноски, нужни за заплащането на застраховка.

„ Не бяхме подготвени да произведем задоволително дози за цялото население на планетата “, разяснява Шахин за настоящата акция. „ Това би трябвало да се промени. Ние би трябвало да сме готови освен да разработим бързо ваксина, само че и да произведем задоволително дози “.

Очаква се BioNTech и нейния американски сътрудник Pfizer да дават по-голямата част от 400-те млн. дози, на които Европейският съюз разчита, с цел да форсира акцията си през второто тримесечие. Засега единствено към 7% от европейците са получили по една доза, спрямо към 19% от хората в Съединените щати.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР