До 72 броя на година ще бъде увеличено производството на

...
До 72 броя на година ще бъде увеличено производството на
Коментари Харесай

Увеличават производството на този руски самолет

До 72 броя на година ще бъде увеличено производството на съветския аероплан МС-21, оповестиха от Обединената авиостроителна корпорация (ОАК). Другият модел самолети - SSJ-100, също ще усили производството си, като годишно ще се сглобяват от 20 до 30 броя.

До 2025 година ОАК ще създаде 36 самолета МС-21, след което ще усили производството до 72 самолета годишно. „ Максималната задача е да достигнем 72 броя МС-21 самолета годишно в Иркутск. Това са изчисленията, които направихме с сътрудниците от авиационната промишленост - от Министерството на превоза, от Федералната организация за въздушен превоз, от самолетните компании. Но ви подсещам, че преди началото на събитията, свързани с прекратяването на доставките на задгранично авиационно съоръжение, самолетните компании възнамеряваха да закупят към 80 до 100 самолета годишно единствено за възобновяване на флота “, сподели в изявление за телевизионния канал " Русия-24 " ръководителят на АОК Юрий Слюсар.

В същото време, производството на самолети SSJ 100 е планувано на равнище 20-30 самолета годишно. „ Планирали сме 20, може би 30 самолета годишно. Технологично сме в положение да произведем до 40 самолета SSJ, в това число тези с съветски съставни елементи. Всичко ще зависи от потребностите на пазара “, сподели Слюсар.

Корпорацията също по този начин възнамерява първият полет на SSJ 100 с съветския мотор PD-8 да се реализира при започване на 2023 година " Наистина чакаме мотора до края на годината. Първият ни полет е през първото тримесечие на идната година ", той сподели.

Половината от съставените елементи на самолета МС-21 са съветски, като задачата е този дял да се докара до 100%. „ Делът на вътрешните[компоненти в MС-21 е по-висок, в сравнение с в SSJ. Там задачата е да го доведем до 100%. Тоест в този момент, в случай че броим с съветския мотор, тогава към 50 до 50 вътрешни и задгранични. Тези 50% би трябвало да сменяем допустимо най-скоро. Самата задача е много амбициозна, тъй като по принцип в този момент в границите на една страна се основават изцяло съвременни авиационни комплекси в необятно интернационално съдействие. Въпреки това разбираме кои предприятия, благодарение на какви решения ще създадем вътрешни системи. Вече започваме да получаваме част от системата, планираме да я инсталираме на самолети и да преминем към стадия на летателни тествания “, сподели Слюсар.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР