Дания иска временно да увеличи добива си на природен газ,

...
Дания иска временно да увеличи добива си на природен газ,
Коментари Харесай

Дания иска увеличи добива си на природен газ, за да помогне на Европа

Дания желае краткотрайно да усили добива си на природен газ, с цел да помогне на Европа да се откаже от съветските енергийни доставки, написа Bloomberg.

Скандинавската страна, която даде обещание да спре добива на изкопаеми горива, ще стартира договаряния с фирмите, работещи в нейната част на Северно море, и съобщи, че ще форсира административните процеси. Целта е да се реализира по-голям индустриален размер. Това сочи ново енергийно предложение, показано от държавното управление във вторник. Целта да се приключи добивът на петрол и газ през 2050 година обаче остава, съобщи министър-председателят Мете Фредериксен при представянето.

Дания е осмият по величина производител на газ в Европейския съюз, защото добивът е фрапантно понижен заради модернизацията на най-голямото находище в Северно море - Тира. Още през идната година се чака производството да се усили и Дания да стане повече от самодостатъчна във връзка с природния газ, защото модернизацията ще бъде приключена. Според премиера държавното управление желае още по-голям рандеман, с цел да помогне на останалата част от Европа в проектите ѝ да се откаже от съветския газ.

" Докато добивът на природен газ не стане задоволително огромен, с цел да покрие потребностите от газ, нашето ясно разбиране е, че е по-добре да се доставяме с газ от Северно море, в сравнение с да го купуваме от Путин ", сподели Фредериксен.

Няколко страни, измежду които Германия, Латвия, Естония, Гърция и Италия, се стремят да изградят нови терминали за импорт на полутечен природен газ, с цел да понижат зависимостта си от Русия. Някои от тези евентуални европейски купувачи неотдавна се срещнаха с американски компании за полутечен природен газ във Вашингтон и Хюстън, като също така посетиха цех за полутечен природен газ в Тексас.

Правителството възнамерява да усили четирикратно производството на слънчева и вятърна сила на сушата до 2030 година, с цел да поддържа екологичния преход. Държавата ще даде дотации, с цел да помогне на семействата да сменят отоплителните си системи, тъй че след 2030 година да се употребява единствено природен газ.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР